Příběh vetkaný do koberce

Rozviň svůj koberec, abych viděl, co máš vepsáno v srdci.“ (staré turkmenské přísloví)

Příběh Maimany se začal psát ve vesnicích pod Hindúkušem.

Jezdila jsem do Afghánistánu pomáhat lidem, jejichž zemi desítky let sužují konflikty. Místní ženy mě ve svých domácnostech hostily čajem a domácím chlebem. V krásně dekorovaných místnostech pro hosty jsem byla obklopená jedinečnými koberci a výšivkami.  Na zápraží jsem pozorovala ruce zručných tkadlen, jak „tančí“ na podomácku vyrobených stavech.

Pod těmito dojmy se zrodila Maimana, jejíž název je inspirovaný starověkým afghánským městem.

Produkty osobně vybíráme v Afghánistánu a nově také Maroku. Známe prostředí jeho vzniku a dbáme na férové podmínky. Náš koberec v sobě nese autentický příběh tvůrkyně, odkaz staleté tradice a bohatou symboliku. Vzdejte hold neopakovatelné ruční tvorbě a dovolte jí spoluutvářet váš jedinečný domov.

V každém z koberců je vetkán příběh. Jeho pokračování můžete (s)tvořit vy.

Tereza

Jaké jsou koberce a kilimy Maimana?

  • Přírodní

Afghánské ženy používají k výrobě koberců přírodní materiály – ovčí vlna pochází z místních plemen, barvivo získávají rodiny z kůry granátového jablka, květů světlice barvířské, kořene kurkumy, indiga, heny a dalších přírodnin. Žádné umělé materiály.

  • Vyrobené s úctou k řemeslu

Technika výroby se po staletí nezměnila. Koberce tkají ženy ve vesnicích na podomácku vyrobených tkalcovských stavech a využívají základní nástroje – tkalcovský hřeben, dřevěný člunek a nůžky. Koberce se poté ručně zastřihují, několikrát perou, rovnají a suší. Celý proces může trvat až 24 týdnů – přečtěte si, jak koberce vznikají. Žádná tuctová velkovýroba, ale originál přímo pro vás.

  • Praktické a odolné

Ač jsou koberce a kilimy umělecká díla, mají zároveň jednu velikou výhodu: praktičnost a odolnost. Koberce se snadno udržují a rády si na nich hrají děti. Žádné obavy, že kolem našich koberců budete jen opatrně našlapovat.

  • Férové

Afghánské ženy, které pro ​Maimanu tkají, dostávají za práci férovou odměnu a pro práci mají ​vytvořené důstojné podmínky. Žádné zneužívání práce.

  • Univerzální

Výrobky šikovných tkadlen sluší interiérům napříč různými styly. Ozdobí klasické interiéry i prostory, jimž dominuje rustikální, vintage nebo skandinávský styl. Hodí se na podlahu, schody nebo třeba zeď v pokoji pro hosty. Žádné strachy, že by se pro koberec či kilim nenašlo u vás to pravé místo.

Jsou vám tyto charakteristiky sympatické? Přijďte si vybrat novou ozdobu vašeho domova či kanceláře.

Ráda vás uvítám v showroomu na Terronské 21 – domluvte si prohlídku na telefonním čísle 776 202 777.

Těším se na vás.