Na návštěvě v luxusním bytě v Brně

Městská část Černá Pole patří k nejatraktivnějším lokalitám v Brně. Nachází se v těsné blízkosti centra, je obklopená zelení a má jednu z nejvyšších koncentrací krásných vil včetně vily Tugendhat.

Nedivím se proto, že právě zde, v klidné ulici Hilleho jen pár kroků od městského parku Lužánky, probíhá nákladná rekonstrukce neorenesančního nárožního domu stavitele F. A. Dvořáka.

Pod citlivou obnovou bytového domu z konce 19.století se podepsalo architektonické studio A77 architekti.

Procházím staveništěm přímo do vzorového bytu. Ten architekti zařídili velmi moderně a sáhli po luxusních materiálech odrážejících současné trendy. Důraz na kvalitní přírodní prvky a neutrální tóny mi je sympatický. Dominuje dřevo, kov a sklo.

Byt je velmi světlý s vysokými okny. Okamžitě se tu cítím dobře a začínám rozmisťovat naše kusové koberce. Volím geometrické vzory i propracované zdobné kusy. Věřím, že s parketami vysoké kvality, které na jižní Moravě vyrábí rodinná firma Princ Parket, budou v krásné harmonii.

Pod jídelní stůl do největší místnosti pokládám nejrozměrnější kilim Haft Rang o ploše 6 m² se symbolem hvězdy. Líbí se mi, jak se přírodní barvy koberce ihned propojí s masívní deskou stolu a lustry nad ním. Navíc se naplocho tkaný a barevný koberec výborně hodí pro zátěžovou oblast jakou je jídelní stůl. Pohyby nohou židle ho nebudou odírat.

Dekorativní polštář se zabydluje na gauči a pěkně ladí s kobercem.

Elegantní komoda reflektující design 60.let dominuje další místnosti. Pokládám před ni náš měkký trojrozměrný mushwani koberec Zard. Dostatek přirozeného světla v místnosti dává jemnému koberci zazářit.

Šedé a narůžovělé tóny v ložnici se okamžitě propojí se zemitými barvami a pastelovými detaily koberce Gul. Jeho drobně vyšívané vzory květů jsou zdobné a na dotek velmi příjemné. Jako by se chodidla procházela po rozkvetlé louce…

Drobný mushwani koberec umisťuji také do koupelny. Jeho krémový základ krásně ladí s dřevěnými doplňky v místnosti. Najednou mám pocit, že bez něj je koupelna neúplná. Pro bosá chodidla je jeho trojrozměrná měkká struktura přímo pohlazením.

Tato fotostory má být inspirací. Ráda bych vás podpořila v kombinování textur, barev a materiálů ve vašich interiérech. Navíc je známo, že se cítíme komfortněji obklopeni poctivými přírodními materiály. Mít je na očích a dotýkat se jich v nás vyvolává pocit pohodlí a útulnosti.

Ručně tkané a vázané koberce najdete u mě v showroomu na Praze 6. Přijďte se podívat a případně si nějaké kusy zapůjčit a vyzkoušet u vás doma!

Text: Tereza Inková

Foto: Vladimír Inek