Marocké koberce ve Vile s fontánou

Marocké koberce máme v nabídce poprvé, a proto mě těší váš zájem a dotazy, které dostávám. Věřím, že odpovědi na ně najdete v tomto článku.

Co vám mohou koberce Beni nabídnout?

Beni Ourain a Beni Mrirt jsou stvořené proto, aby nám zpříjemňovaly každý den a připomínaly, že kvalitní odpočinek je třeba. Stejně jako interiéroví designéři a zákazníci po světě, i my obdivujeme huňaté elegány pro nadčasový vzhled, decentní geometrii i velmi jemný vlas. Jsou mistry v zabydlování prostoru, kterému dodají novou texturu a komfort přírodního vlákna.

Poskytnou měkké útočiště pro společné chvíle s blízkými i sólo okamžiky s knihou nebo u filmu. Pohladí chodidla (nejen) při prvních ranních krocích. Pomohou vám vykouzlit intimní hřejivou atmosféru pro večery ve dvou i designovou oázu pro slavnostní příležitost.  Stanou se parťáky, co pohladí a ztlumí vaše kroky a potěší svým oboustranným užitím.

Díky své střídmé geometrii a často bílému či krémovému přírodnímu základu je lehce sladíte s ostatními solitéry v obývacím pokoji,  ložnici či pokoji pro hosty.

Inspirace v interiéru

Koberce jsem položila v krásné prvorepublikové Vile s fontánou. Díky skvělým hostitelům Kláře a Petrovi jsme je mohli zachytit v designovém prostředí plném kvalitních přírodních materiálů.

Beni Mrirt Pink vyniká na dubové podlaze. Světlý podklad ladí se sedací soupravou a tmavé kosočtverce se pojí s kovovými prvky v místnosti. Líbí se mi atraktivní duo, které tvoří s obrazem od Adély Janské.

Koberec Beni Mrirt Green střídá měkký vlas s vytkanými kosočtverci stejného vlákna. Oblíbíte si jeho 3D strukturu. Také jemu sluší přírodní materiály v blízkosti.

Elegantní Beni Ourain z nebarvené vlny nebudete mít problém sladit díky jeho minimalistickému designu. Měkký vlas v přírodní krémové barvě dodá interiéru jemnou texturu, ze které se budou radovat vaše bosá chodidla!

Nádherný ornamentální vzor vintage běhounu Beni M´Guild dodá atraktivní texturu betonové stěrce a velmi si rozumí s dubovým obložením kuchyňské linky.

Co od vás bude občas chtít váš koberec?

Ručně vázaný koberec je odolný a při správné údržbě si zachová svou krásu po dlouhou dobu. Ve svém původním prostředí slouží berberský koberec několika generacím a používá se oboustranně (má tzv. zimní huňatou a letní plochou stranu).

Péče o něj je snadná. Bude rád, když ho cca jednou týdně vysajete na nižší stupeň a budete jeho i okolí udržovat v suchu. Občas přivítá vyvětrání či vytřepání na slunci.

Skvrny doporučuji čistit okamžitě, lokálně pomocí čisté houbičky, vlažné vody a přírodního mýdla (případně sodou, octem). Vždy je lepší nejprve na malém kousku provést vzorek a po čištění nechat místo dokonale vyschnout.

Zhruba jednou ročně, nebo kdy uznáte za vhodné, jej svěřte do profesionální čistírny, kde si rozumí s ručně vázanými koberci z ovčí vlny. V Praze vám takovou ráda doporučím.

Odkud jsou koberce Beni?

Beni Ourain, Beni Mrirt nebo Beni Azilal vážou ženy Amazigh (berberských) kmenů napříč pohořím Atlas. Jejich názvy jsou odvozené od regionu, ze kterého se začaly vzory šířit poprvé.

Koberce v naší nabídce jsem pro vás vybrala ve Středním Atlasu v okolí města Khenifra. Dlouhé minuty jsem pozorovala prsty zručných tkadlen a sama si zkoušela na osnově dvojitý uzel. Oceňovala jsem, s jakou pozitivní náladou ženy dokážou den za dnem, po týdny sedět na úzké lavici, dokud není jejich dílo hotové. Hrdě nám své koberce představovaly, seznamovaly nás s návrhy, kvalitou vlny i podmínkami k práci.

Koberce Beni Ourain, Mrirt nebo Azilal umíme vyrobit dle vaší velikosti, barevnosti i předloženého návrhu přímo na míru! Neváhejte se mi ozvat s vašimi konkrétními požadavky, nezávaznou poptávkou či dotazy.

A ještě lépe se zastavte osobně koberce vyzkoušet do Maimana showroomu, který má otevřeno každé úterý 10:00 – 18:00 a čtvrtek 12:00 – 19:00 nebo dle předchozí domluvy.

Foto interiéru: Vladimír Inek

Foto z Maroka: Juliane Šerák