Maimana je tu pro vás

Hurá! Po roce příprav se náš sen stává skutečností!

Hledali jsme pro vás spojení s odlehlým Afghánistánem. Pátrali jsme po místních rodinách, které ctí staleté tradice. Hledali jsme místa, kde ženy umí ručně spřádat, tkát a vázat vlnu do nevšedních vzorů v přírodních barvách. Objevovali jsme pro vás umělecká díla.

A teď se s vámi chceme podělit o první výsledky.

Maimana přináší vzácný kus ruční práce k vám domů či do kanceláře. V následujících měsících vám budeme postupně představovat odlehlé krajiny Afghánistánu (počínaje provincií Faryab na severu, přes tradiční tádžické vesnice v okolí Herátu až po bohatou tradici Bamyánu, Núristánu atd.) a jejich výjimečné rukodělné produkty. Doufáme, že si mezi nimi vyberete ten váš.

A přitom vám chceme vyprávět jiný příběh o Afghánistánu, než který běžně slýcháte. Na našem blogu budeme postupně psát o Afghánistánu bohatém na tradice, historii a unikátní –, i když někdy opomíjené –  dovednosti místních lidí.

Zároveň vám budeme přinášet nápady na rozmanité využití našich produktů v moderních interiérech. A také vám vysvětlíme rozdíl mezi kilimem a kobercem, abyste s jistotou věděli, co si kupujete a doporučíme řadu užitečných tipů.

Maimana má ale ještě jeden cíl.

Chce podpořit rodiny šikovných tkadlen a zajistit jim stabilnější zdroj přímu vedle nejistého zemědělství v odlehlých vesnicích na úpatí Hindúkúše.

Věříme, že vy, naši zákazníci, budete mít z našich produktů radost a užitek, který se pozitivně promítne do životů rodin, které pro Maimanu tkají.

Až se nám tento cíl začne dařit naplňovat, přineseme vám o něm svědectví.

Těšíme se na setkání s vámi – osobně v Praze nebo po e-mailu. Zajímají nás vaše názory. Chceme vyplnit vaše přání.

Váš Maimana tým